Co znaczy ZAUFAĆ?


Dusza, Felietony DUSZA / czwartek, Luty 22nd, 2018

Co to znaczy zaufać życiu? Oddać się temu co już stworzone, oddać się danej chwili i iść z prądem.

Co znaczy zaufać TAK NAPRAWDĘ CAŁĄ SOBĄ i oddać się bez reszty temu co planuje dla mnie życie?

Co znaczy poczuć się wolnym od lęków i od tego co będzie jutro? Co to znaczy i jak żyć, aby to zaufanie w sobie mieć?

Jak mam żyć, by oddać siebie tak po prostu, bez żadnych zahamowań. By oddać wszystko – każdą komórkę mojego ciała. Czy to jest kwestia jednorazowej decyzji i otwartego w tym momencie serca? Czy każdy dzień przybliża mnie do oddania i pełnego zawierzenia?

Pragnę razem z innymi, którzy również tego pragną, złapać się za ręce i wspólnie przejść na drugą stronę rzeki. Jak to powiedziała jedna z moich mentorek, pomiędzy jednym, a drugim brzegiem jest pewna przeszkoda. Nie taka duża… w postaci dziury na moście… moje roszczenia.

Roszczenie, że zrobię to czy tamto i dostanę coś w zamian, że pomodlę się, a Pan Bóg naprawi mój związek. Będę żyć w zgodzie z prawdą, a w zamian nie będę chora… te roszczenia oddalają mnie i innych od prawdy. Próbujemy pojąć coś co jest NIE DO POJĘCIA. Jakaś część nas chce by te roszczenia zostały spełnione, bo wtedy wszystko będzie dobrze, bo nasz umysł będzie spokojny.

Jednak ja nie umysł mam zadowolić, a swoją duszę.

Ona pragnie pełnego zawierzenia i oddania się Bogu.

Zaufać w moim przypadku to znaczy oddać całą siebie taką jaką jestem. Oddać wszystko, co wydaje mi się, że posiadam, oddać tego bloga i to że mogę na nim nie zarobić ani złotówki, a nadal robić to co robię, to otwarcie się na miłość i zaufanie do życia, bo bez tego nie będzie miłości do samej siebie. Oddać i zaufać to pójście za głosem serca, to nie przygotowywanie się, bo i tak nie wiem co mnie spotka, to działanie i rozwijanie, ale nie czekanie. Zaufanie to pisanie dla siebie i dla innych. To nie myślenie.

Zaufać, zawierzyć, ukochać…. <3

Oddać się prowadzeniu, trzymaną za rączkę…

co znaczy zaufac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *