Dlaczego dusza?

Dusza jest najważniejszą częścią nas. To ona pozwala nam być tym kim jesteśmy. Reprezentować to, co obecnie robimy, co myślimy i kim chcemy być. Dusza to nasze myśli, to życie w nas. Samo życie, które w nas płynie jest cudem stworzenia. Nie pozostaje nam nic innego niż to życie uszanować 🙂

 

Jak szanować swoją duszę?

Przede wszystkim poświęcać jej czas, aby znać jej pragnienia. To w zupełności wystarczy, aby żyć z nią w zgodzie. Nasza dusza nie chce niczego złego, a wręcz przeciwnie. Ona pragnie spokoju i radości. On chce być kochaną i zauważoną. Jeśli więc jesteś nieszczęśliwy/a to znaczy, że czas pobyć ze „swoim środkiem”, czyli ze swoją duszą, swoim wewnętrznym JA. Ono wie najlepiej jaka jest przyczyna Twojego smutku. Jeśli chcesz być po prostu szczęśliwy i żyć w spokoju, skontaktuj się ze swoją duszą. Uszanuj ją, a ona da Ci więcej radości niż przypuszczasz.

 

Jak spędzić czas z duszą?

To nic prostszego. Nie trzeba mieć poduszki do medytacji. Nie potrzeba słuchania spokojnej muzyki ani jakiegoś guru, który będzie mówił kiedy oddychać. Kochaneczko, Twoja dusza nie potrzebuje niczego innego, tylko CIEBIE. W całej okazałości, w całym skupieniu potrzebuje, być zwrócił/a na nią uwagę. W jakiej formie to zrobisz zależy tylko od Ciebie. Ja praktykuję różne formy spędzenia ze sobą czasu, ale najważniejsze jest dla mnie ZAWSZE siedzenie byle jak i byle gdzie w ciszy z zamkniętymi oczami. Wystarczy 5 minut. Skupiam uwagę na sobie. Staram się zapomnieć o świecie wewnętrznym i wsłuchać w głos swojego ciała. To mój sposób, ale zapewne Twoja duszyczka podpowie Ci co jest dla niej najlepsze i co jej sprawia radość. Słuchaj siebie, nie słuchaj innych. Wsłuchaj się w siebie i zaufaj sobie, że masz racje.

 

Jak działać?

Oprócz słuchania swojej duszy, należy przejść do działania 🙂 Wtedy jest już bardzo przyjemnie. Widzimy, że to czego się podejmujemy przynosi nam szczęście. Czujemy się coraz bardziej spokojni i radośni. Praktyka w połączeniu z teorią to jest to czego nam w życiu trzeba. Słuchając siebie już wiemy czego nam potrzeba, czujemy wewnętrzne „popędy” w jakimś kierunku – to może być głoś Twojej duszy! 😉

 

Jak mówi do nas dusza?

Czasami pośrednio, a czasami bezpośrednio. Pośrednie głosy to nasze wewnętrzne pragnienia. Dusza nigdy nie chce nikogo zranić, więc jeśli jakieś działanie powoduje przykrość lub jest źródłem smutku innego człowieka to znaczy, że niekoniecznie jest to dusza. Głosów możemy słyszeć wiele, bo żyjemy w świecie, który pełny jest haseł i sloganów. To, że oprócz duszy słyszymy inne pragnienia to naturalne. My jednak zawsze skupiamy się na swoim wnętrzu. Prędzej czy później dusza do nas przemówi, a wtedy ciało i rozum będą działały w większej korelacji i spójności. Dusza przemawia na tak wiele różnych sposobów. Możemy czuć mrowienia, przyjemność w całym ciele, będziemy czuć się błogo. Możemy również nie czuć żadnych doznań fizycznych, ale za to mieć przyjemne myśli. Pojawią się podpowiedzi w naszym rozumie, które nakłonią do odpowiedniego działania. Możemy mieć nowe pragnienia. Mogą pojawić się nowe smaki i kolory, hobby i upodobania. Grunt to nie blokować nowych odkryć, a oddać się im w zupełności. Tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć 🙂 Dzień po dniu, a dusza będzie się z nami komunikować coraz bardziej wyraziście.

 

NIGDY NIE NALEŻY SIĘ PODDAWAĆ.

Jedna dusza jest mniej otwarta druga bardziej.

NIGDY NIE PORÓWNYWAĆ SIĘ Z INNYMI.

Każdy z nas jest indywidualną jednostką. Super wyjątkową.

 

Dlaczego Dusza? Chyba teraz już wiesz 🙂 Ona jest w Twoim wnętrzu, ona jest Tobą całą. Jeśli o nią zadbasz będziesz prowadził/a szczęśliwe i dobre życie. Będziesz lepszym człowiekiem każdego dnia.