Droga do lepszego życia


Ciało, Dusza, Felietony CIAŁO, Felietony DUSZA, Umysł / poniedziałek, Luty 5th, 2018

Kochani Moi,

Z całego serca chciałabym Was zaprosić do wejścia ze mną w nowy, a zarazem lepszy etap mojego, czyli naszego życia. Na B(l)ogu szykują się pewne zmiany, które mają na celu jedno:

 

Zbudowanie przekazu jasnego dla odbiorcy.

 

 Co nim jest?

Dążenie do ogólnej równowagi, czyli lepszego życia każdego z nas.

 

Co kryje się za pojęciem ogólna równowaga?

UMYSŁ, DUSZA I CIAŁO.

 

Jedno bez drugiego nigdy nie będzie funkcjonowało poprawnie. Spotykamy się tutaj, aby znaleźć w naszym wnętrzu to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Będziemy sobie wzajemnie pomagać dostrzec ogólny obraz całości. Będziemy dążyć do szeroko pojętego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Pragnę, aby każda osoba odwiedzająca mojego B(l)OGA i czytająca treści, zarówno mojego autorstwa, jak i osób mnie inspirujących, dążyła do polepszenia swoich osobistych warunków życia.

Co to znaczy?

 

Warunki życia to lepsze samopoczucie każdego dnia spowodowane:

– realizacją pasji,

– byciu sobą – NIE UDAWANIE NIKOGO,

– minimalizacją stresu,

– odnalezieniem w sobie potencjału i energii do działania.

 

 Ale po co?

Jestem przekonana, że każdy człowiek na ziemi ma w sobie ogromny potencjał do wykorzystania. Jednak ze względu na czasy w jakich żyjemy coraz trudniej jest nam go dostrzec, przez co zatracamy radość życia oraz poczucie własnej wartości. W swoim działaniu, mam na myśli pisanie oraz tworzenie tego B(L)OGA, chcę dotrzeć do jak największej liczby osób, aby uświadamiać z miłością o wyjątkowości każdego z nas.

To jest pewna droga, do której Was serdecznie zapraszam J Nie przedstawiam gotowego lekarstwa, które pozwoli nam uśmiechać się każdego dnia i być wdzięcznym za cud jakim jest życie. Na drogę „duchowości”, w której od pewnego czasu odkrywam potencjał swojej świadomości oraz umysłu wkroczyłam ponad rok temu. Wykorzystując codzienne praktyki modlitewne oraz medytacyjne próbuję zagłębiać tajemnicę życia, którą pragnę dzielić się z innymi.

 

Co to są te trzy kategorie?

UMYSŁ

W kategorii „Umysł” będą umieszczane wpisy dotyczące psychologii człowieka oraz tego jak lepiej i szybciej zmagać się z trudami życia codziennego: lenistwo, strach, zniechęcenie, itp. Tutaj znajdować się będą:

– moje felietony, jako owoc medytacji oraz osobistych zmagań,

– naukowe artykuły z całego świata,

– polecana literatura, media oraz osoby, które są autorytetami w danej dziedzinie.

 

DUSZA

Kategoria „Dusza” to inaczej kompleksowa wiedza na temat duchowości i tu znajdować się będą:

– moje treści dotyczące Boga oraz wiary vs osobiste doświadczenia,

– sposoby na pogłębianie kontaktu z Bogiem: modlitwy oraz medytacje,

– polecane media, inspirujące osoby oraz literatura.

 

CIAŁO

 W kategorii „Ciało” będziemy wspólnie odkrywać tajniki naszego ciała oraz pogłębiać ogólną wiedzę na temat zdrowia człowieka:

– moje przemyślenia, jako efekt medytacji i osobistych zmagań zdrowotnych,

– naukowe artykuły dotyczące biologii człowieka,

raw food, czyli tzw. surowa dieta: przepisy, zdjęcia i naukowe artykuły.

 

Kochani, ja jestem na drodze do pełnego zdrowia. Mając 27 lat zmagam się z pewnymi problemami zdrowotnymi dotyczącymi trawienia pokarmu. To właśnie one nakłoniły mnie do pogłębiania wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia i tego co się za tym kryje.

 

Jestem bardziej niż pewna, że, aby dojść do pełnej równowagi w naszym życiu należy skupić się w takim samym stopniu na każdy z powyższych aspektów.

 

To znaczy, nie ignorować emocji na rzecz Boga, nie ignorować Boga na rzecz emocji, nie skupiać się na ciele i ruchu fizycznym kosztem naszej duchowości i nadmiernej eksploatacji emocjonalnej 🙂 Nie chodzi nam o nadwyrężanie siebie, a o odnalezienie równowagi dla naszego ciała i umysłu, abyśmy mogli rozkoszować się wspólnie tym pięknem, które znajduje się wokół nas 🙂

Ze szczerą miłością zachęcam Was do naszej wspólnej wędrówki i odkrywania lepszego świata. Już na dniach pojawi się sekcja Ciało, w której wyjaśnię tajniki raw food i dlaczego zdecydowałam przejść na ten styl życia. Przedstawię Wam również pierwszy przepis, którym postaram się zachęcić do pięknego i kolorowego jedzonka 🙂 Proszę pamiętajcie: to nie jest DIETA Kochani, to podejście do życia, którym się zafascynowałam i z tego względu pragnę przekazywać je dalej. W końcu zaczęłam czuć poprawę w swoim stanie zdrowia, dlatego będę Wam stopniowo i powoli przedstawiać moją drogę. Nie pomogły mi lekarstwa, a zdrowe i żywe jedzenie 🙂

 

Na zakończenie, przypominam Wam Kochani, że ja jestem w drodze. Nie doszłam na szczyt góry, a jedynie odkrywam w sobie oraz w moim otoczeniu to, co nie jest widoczne gołym okiem. Chciałabym również, abyście mieli świadomość, że traktuję tego B(L)OGA bardzo poważnie. Rzuciłam pracę, bo tak bardzo wierzę w jego potencjał i w to co robię. W końcu poddałam się swoim wewnętrznym pragnieniom. Poświęcam dużo czasu na medytację oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej psychologii człowieka, świadomości, energii, Boga, wiary, biologii oraz jedzenia – jako jednego ze źródeł naszej energii.

We wszystkim tym upatruję się MIŁOŚCI. To ona jest źródłem wszelkiego szczęścia, prowadzącego nas do równowagi pomiędzy: umysłem, duszą i naszym pięknym ciałem.

Bo każde jest CUDOWNE! 🙂 🙂 🙂

Jeśli mój wstęp do nowego rozdziału zainteresował Cię w jakimś stopniu, to zapraszam do wspólnej przejażdżki i regularnego odkrywania lepszego życia. Jeśli masz jakieś pytania, bądź wątpliwości napisz do mnie organmyslenia@gmail.com. Z chęcią odpowiem na wszystkie maile 🙂

 

Apps-skype-icon

Oprócz kontaktu mailowego zachęcam każdego, kto ma ochotę ZA DARMO 😀 (wiem, że to dość istotne:) do spotkania się ze mną na skype. Z chęcią porozmawiam z Tobą o Bogu, czy którymś z moich felietonów, wysłucham i z całych sił postaram Ci się pomóc 🙂

 

Proszę, nie krępuj się… jestem dla Ciebie. To jest właśnie moje powołanie. Być dla ludzi i nie oczekiwać niczego w zamian.

Przesyłam ogrom miłości, tyle ile mam teraz w sercu i zapraszam do wspólnej przygody, która zaprowadzi nas do nowego, jeszcze lepszego życia 🙂 🙂 🙂

4 Replies to “Droga do lepszego życia”

  1. Jesteś niesamowita M.! Gratuluje odwagi podążania za marzeniami i powołaniem! Powodzenia na nowej drodze! Czekam z niecierpliwością na nowe wpisy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *