Jak radzić sobie ze złymi emocjami? Cz.2


Umysł / niedziela, Luty 18th, 2018

Skoro zaznajomiliśmy się już z trzema lekcjami z poprzedniego tygodnia, czas przejść do praktyki. Tak jak w każdej dziedzinie życia, nic się samo nie zrobi. Działanie zaczyna się od nas, a nie od czytania artykułu 🙂

Czytaj także: Jak radzić sobie ze złymi emocjami? Cz.1

Poniżej podzielę się z Wami moimi osobistymi przeżyciami oraz podejściem do złych emocji, które pozwala mi się ich pozbyć w najszybszy możliwy dla mnie sposób. Od każdego indywidualnie zależy jednak jaki scenariusz obierze i co do niego akurat przemówi.

 

Od kogo to wiem?

Moją percepcję postrzegania tej dziedziny poszerzyły następujące osoby i ich teorie (na samym dole zamieszczam konkretne linki):

– Joyce Meyer – amerykańska mówczyni, która w swoich wystąpieniach odnośnie radości życia w głównej mierze bazuje na niezwykłej interpretacji Pisma Św. Na jej wykłady przychodzą tysiące ludzi. Niesamowita kobieta z charyzmą jakich mało 🙂

– Dr David Hawkins – jego teoria o świadomym uwolnieniu złych emocji podbiła świat. Stał się znanym amerykańskim psychiatrą, który odniósł sukcesy terapeutyczne w głównej mierze opierając się na podejściu, że od emocji można się uwolnić i pozostać wolnym, bardzo szczęśliwym człowiekiem.

– Ewelina Stępnicka – jedna z moich obecnych mentorek. Z wykształcenia psycholog, ale tak naprawdę osoba, która niesie miłość i prawdę. Próbuje wydobyć z każdego człowieka to co ma w sobie najlepszego. Zwolenniczka hasła: „Jesteś cudem do odkrycia, a nie problemem do naprawienia”.

W połączeniu z teoriami oraz bogatym doświadczeniem tych trzech osób oraz moją praktyką i medytacją, stworzyłam swoją percepcję postrzegania tej dziedziny. Ukształtowałam w swojej głowie podejście do emocji odbierających mi radość z życia.

 

Nie chcę, by cokolwiek zabierało mi radość życia

To co dzieje się wokół mnie jest przepiękne: każda osoba, kwiat, zwierzęta, pogoda, słońce, jedzenie, moja rodzina, ten Blog, wy… wszystko to i wiele innych jest naprawdę cudowne. Jak bardzo się denerwuję, kiedy zadziewa się coś, co mi tę radość próbuje odebrać. Nie dosyć, że jestem pod wpływem złych emocji, ponieważ coś złego dzieje się wokół mnie, to do tego dochodzi złość z powodu tego, że się denerwuję i nie cieszę chwilą, którą niesie mi piękne życie. Dlatego tak ważne znaczenie ma dla mnie technika uwalniania się od złych emocji.

Czytaj także: Takie jest życie… czyli jakie?

uwonienie

Nie czekaj na cud

Nie chcę czekać, aż złe emocje same odejdą, aż po prostu znikną i ja będę mogła ponownie się uśmiechać. Czasami mogę tak czekać w nieskończoność i się nigdy nie doczekać lub nie zdawać sobie sprawy, że całe życie jestem pod ich wpływem.

Ponieważ zaczynam je traktować jak część siebie samego i uważam, że już taki/a jestem, akceptuję je nieświadomie.

Czyli dopuściłam swoje emocje do swojej osobowości – utożsamiłam się z nimi.

Z poprzedniego felietonu wiemy, że emocje są czymś zewnętrznym, nie należącym do mnie. To jest zewnętrzna energia, która nie ma wpływu na moją osobowość jeśli jej na to nie pozwolę. Więc jakże dużym błędem jest przekonanie o tym, że moje emocje są częścią mnie i taka/ taki już jestem. Nie JESTEŚ 🙂

Ulga? Dla mnie tak 🙂 Ja z natury jestem wolna, prawdziwa i szczęśliwa. Wszelkie emocje są zewnętrzną reakcją wszechświata, ale ja nie jestem ich właścicielem. Jestem jedynie chwilową przystanią, bądź portem, przez który przepływają statki o różnych nazwach: zły, wkurzony, radosny, wzruszony, zaniepokojony, zawiedziony, smutny, wniebowzięty. Tylko od mnie zależy decyzja jaki statek zatrzyma się na dłużej 🙂 i do jakiego wejdę, czy pozwiedzam i zostanę na dłużej. To ja jestem Panią swego losu. Nikt za mnie nie decyduje, nikt za mnie nie reaguje.

 

Co robić? 

  1. Realizować pragnienia życie codziennego, a nie odkładać ich na później.

Masz ochotę na spacer, a w środku Cię dusi, a na samą myśl o wyjściu odczuwasz złość? WYJDŹ! Pamiętaj, że im bardziej się nie chcę, tym coś bardziej niesamowitego czeka na Ciebie. WYJDŹ.

  1. Kiedy atakują Cię złe emocje pierwsza Twoja myśl niech brzmi:

To jest coś ZEWNĘTRZNEGO, a NIE WEWNĘTRZNEGO. Ja jestem silniejszy/a od tego co jest poza mną i nic nie ma do mnie dostępu jeśli na to nie pozwolę.

 

Na razie skupmy się na tych dwóch powyższych punktach, aby przejść płynnie do następnej części za tydzień.

 

Zachęcam Cię z całego mojego serca <3

Jeśli masz więc chwilkę, z całego serca zachęcam Cię do obejrzenia choć jednego z poniższych filmików. Nie są długie, a zmieniają postrzeganie na lepsze. Nie ma znaczenia jakiego wyznania jesteś i czy w ogóle jakiegoś jesteś. To jest umysł, psychologia wszędzie taka sama. Oglądają i stosują to ludzie z każdego zakątka na ziemi 🙂 Dołącz do nas.

Wysłuchaj siebie i wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos, aby odnaleźć pokój w sobie. Aby nie szukać go nieustannie gdzieś na zewnątrz, opierać się cały czas na kimś, a nie na sobie, być uzależnionym od kogoś lub czegoś. Skończ z tym Kochana, skończ z tym Kochany i żyj pełnią życia 🙂

Ja niesamowicie wierzę, że warto i widzę to po sobie. Każda walka ze złą emocją i próba nieutożsamiana się z nią przybliża mnie coraz bardziej do celu, kiedy to moją pierwszą reakcją będzie miłość, a nie złość. Kiedy od razu będę „wypuszczała” z siebie to co złe, aby pozostawić to co dla mnie najlepsze. „Praktyka czyni mistrza” mówią, ale ja nie chcę być mistrzem, a być w tym sobą i cieszyć się życiem. Bez perfekcjonizmu i idealizmu 🙂

Całuje, tulę i kocham <3

Czytaj także: Jak radzić sobie ze złymi emocjami? cz.3

Linki:  

– Joyce Meyer – „Lęki jakich mamy unikać”

– Dr David Hawkins – Technika uwalniania od emocji (darmowe nagrania mp3)

– Ewelina Stępnicka – „Pozytywne Myślenie”

 

W razie pytań jestem do Twojej dyspozycji. Proszę napisz do mnie na organmyslenia@gmail.com jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie moich treści lub jeśli masz ochotę na darmową rozmowę na Skype to również z wielką przyjemnością stawię się dla Ciebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *