Być jak księżniczka


Dusza, Felietony DUSZA, Felietony UMYSŁ, Umysł / niedziela, Listopad 4th, 2018

Ostatnio zastanawiałam się z czego to wynika jak jesteśmy traktowani przez innych. Jak byłam nastolatką rodzice wciąż mi powtarzali: „Szanuj siebie, a inni też będą Ciebie szanować”. Nigdy nie wiedziałam co się w tym kryje i dlaczego miałabym w to wierzyć. Czy to jak ja sama siebie traktuje wpływa na ocenę mojej osoby przez innych? Czy to jak będzie odnosił się do mniej partner czy przyjaciółka zależy ode mnie? Ja mam na nich wpływ przez swoje działanie?

Otóż tak! I właśnie tym swoim odkrycie pragnę się z Wami podzielić.

 

Wszystko zależy od Ciebie.

Każdy motywator i coach tak właśnie prawi. Krzyczą nam wszem i wobec, że jak my zaczniemy się uśmiechać to cały świat zacznie się uśmiechać, że wszystko się ułoży, że problem tkwi w negatywnym nastawieniu. Do najbardziej sceptycznych wobec ery pozytywnego myślenia: wszystko zależy od tego o czym myślisz. Jesteś tym czym i kim chcesz być. Twoje myśli reprezentują Twoje działanie, a działanie prowadzi do reakcji otoczenia.

Każda Twoja myśl ma swoją określoną energię, która jest zupełnie niewidoczna dla świata, ale ma dużą siłę oddziaływania. Ta siła jest kierowana nie tylko w Twoją stronę, ale również i w stronę odbiorcy Twojego komunikatu. I tak, jeśli Ty wysyłasz w świat wątpliwość, bo nie wierzysz we własne siły, tak samo Twój odbiorca w Ciebie nie wierzy. Jak możesz przekonać ludzi do kupna swojej książki jeśli sam/a nie jesteś do niej przekonana/y? Prawdziwy sukces tkwi w Tobie i w tym o czym myślisz, w tym jaki masz do siebie stosunek. Budując jakikolwiek sukces na lęku, przyczyniamy się do choroby naszego ciała. I proszę, nie bójmy się tego sformułowania. Jedyne co trzeba zrobić, to zacząć siebie traktować z szacunkiem, z odnosić się do siebie z szacunkiem i działać w pokoju ze swoją duszą. W ten sposób wysyłamy w świat dobrą energię, a świat oraz ludzie wokoło odbierają nas jako prawdziwych. Przyjemnie im się z nami rozmawia, lubią obserwować naszą twórczość, bo bije od nas dobra i pozytywna energia, która zaraża.

Czytaj także: „5 etapów poznawania wiary, czyli jak zacząć?”

To jak się czujesz w środku jest widoczne na zewnątrz.

Może nie na pierwszy rzut oka, ponieważ dość długo można udawać. Ale po co? Jest się nieszczęśliwym, więc działamy na swoją niekorzyść. Gdybyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że każda nasza emocja ma określoną energię i wysyłając w świat coś przykrego działamy na niekorzyść zarówno sobie, jak i swojego otoczenia. Bierzemy za pewnik tylko to co widzialne. Jak coś jest białe to znaczy, że takie jest i nie poddajemy tego żadnym wątpliwościom. Jednak dlaczego na przykład miłość – choć zupełnie niewidzialna – jest tak silna. Coś co rządzi wszechświatem, nawet bardziej niż widoczny i zmaterializowany pieniądz, jest NIEWIDOCZNE DLA OCZU. Może jest jednak w tym jakiś potencjał? Może ta energia to nie ściema?

Na dłuższą metę nasze negatywne lub pozytywne nastawienie ma swoją reakcję w naszym życiu. I tutaj wracam do cytatu z początku felietonu:

„Szanuj siebie, a inni też będą Ciebie szanować”

Jeśli chcę być traktowana przez swojego partnera jak księżniczka, sama, w najgłębszym skrawku swojej duszy tak właśnie muszę siebie traktować. Być dla siebie księżniczką, bez żadnych zahamowań. Jeśli sama w siebie wątpię i w to czy powinnam otrzymać przysłowiowego kwiatka, to on też tak czuje. Moje myśli, nawet te najbardziej skryte, mają oddziaływanie na mojego partnera, który robi w zasadzie to co każe mu moja podświadomość.

Czytaj także: „Dlaczego chcieć to móc?’

 

Chcesz zmiany? Zacznij od siebie.

To nie jest żadne przekomarzanie się. To chyba najcudowniejsze, oprócz samego cudu istnienia, że my sami kształtujemy swoje życie. To my odpowiadamy za swoje reakcje. To my możemy kontrolować swoje myśli. To my możemy być szczęśliwi każdego dnia. To my możemy traktować się jak księżniczki. To my możemy być miłością dla świata. Jeśli pragniesz jakiejkolwiek zmiany, zacznij od swojego nastawienia 🙂 Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć we wszechświecie. Amen.

 

M. poszukująca spokoju ducha.

być jak księżniczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *