O miłość trzeba walczyć


Dusza, Felietony DUSZA / niedziela, Grudzień 16th, 2018

Miłość to temat obecny od zawsze, na zawsze, w każdym pokoleniu, od przedszkola do samej starości. Na miłość nie ma żadnej recepty, nikt tak na prawdę nie wie, czy „przypada” jedna na całe życie, gdzie jest granica miłości, skąd się bierze i jak wygląda.

To nie pieniądz rządzi światem, a miłość, bo pęd za pieniądzem jest wynikiem brakiem miłości.

O miłości można pisać i pisać. Spotykać się i rozmawiać, kłócić i dyskutować. Z miłości lub jej braku wynikają choroby i największe smutki. Myślę, że każdy ma z nią do czynienia, ale są między nami duże różnice w jej praktykowaniu. Jedni nie znają granic i dla miłości poświęcają wszystko co mają: swoje hobby, przyjaciół i pracę. Inni boją się i uciekają w pracę. Jeszcze inni próbują się z nią zmierzyć, zakładając rodziny na całe życie i przysięgając na ślubnym kobiercu. Podejmują próby, choć coraz częściej nieudane. Są i osoby, którym wydaje się, że miłości w ogóle nie doświadczyli i są źli gdy tylko ją widzą. Każdy doświadcza miłości, tylko z racji potęgi tego uczucia odpychamy ją jak najdalej.

Bez miłości nasze życie nie ma sensu. Wszystko wokół niej się kręci: każde spotkanie, każdy gest, uśmiech, plany na wakacje, plany zawodowe. Wszystko płynie, przemija pomiędzy wielkim uczuciem miłości. Myślę, że miłość i jej wielkość to coś niemożliwego do faktycznego poznania i do uświadomienia sobie jej bytu bez uprzedniego zatrzymania. Miłość do naszego życia dobija się rękoma i nogami w różnych postaciach: męża, który nie chce rozmawiać, dziecka, który chowa się za ekranem komputera, Ciebie, który jesteś dla siebie zbyt surowy… to nic innego jak wołanie o miłość każdego z nas. Przejmujemy nawyki rodziców, a oni swoich rodziców i tak stajemy się tym kim jesteśmy. Do tego dochodzą nasze wewnętrzne przekonania połączone z odziedziczoną kultura i religią i oto jesteśmy – my pełni pragnienia miłości.

Czytaj także: „Kiedy wylewa się na Ciebie złość”

Grunt to uświadomić sobie, że miłość w nas i obok nas ISTNIEJE ZAWSZE, a później szukać jej oznak w różnych miejscach naszej codzienności. Wszystko zależy od nas i naszej intencji, więc jeśli TY postanowisz sobie, że chcesz szukać tej miłości i o nią walczyć Twoje życie nabierze zupełnie nowych barw, ale najpierw to TY musisz sobie postanowić, że chcesz szukać miłości i ją poznać. Wtedy życie jakoś się ułoży, ponieważ wszechświat będzie po Twojej stronie. Otrzymasz wsparcie o jakim nie śniłeś. Tak działa życie: Ty robisz jeden krok w odpowiednią stronę, a życie za Ciebie robi kolejne cztery, robisz 1 zły, a życia daje Ci 3 w tył…

O miłość należy walczyć, a nie czekać na księcia z bajki. Iść tam gdzie cię ciągnie i nie być leniem. Wziąć do ręki jedna, drugą książkę, która pozwoli Ci poszerzyć Twoją perspektywę i spojrzeć na świat trochę inaczej. Literatura to tylko jedna z wielu możliwości otwarcia się na miłość. Wyjście z domu, uprawianie sportu, gotowanie, cokolwiek, jakakolwiek inwestycja w siebie jest poszukiwaniem miłości. Kiedy zaczniesz inwestować w siebie, ktoś będzie chciał Ci w tym pomóc. Pojawi się INWESTOR 🙂 lub INWESTORKA… i to będzie piękna oraz zdrowa miłość.

Czytaj także: „SAMOTNOŚĆ – kiedy staje się problemem?”

Bądź gotowy na rozterki, ale one i tak są piękne i mają sens największy z możliwych. Życie bez miłości to nie jest życie. Zawsze warto pokochać kogoś i dać się pokochać przez kogoś. Poznawać jego zwyczaje, osobowość, jego/ jej rodzinę, przekraczać swoje granice i uczyć się cierpliwości. No bo na prawdę chcemy żyć sami dla siebie, rozwijać siebie i na sobie w dużej mierze się skupiać? To kim jesteśmy i jakimi się stajemy, takich ludzi, najbardziej odpowiednich do siebie przyciągamy. Ten, kto się pojawia w naszym życiu jest absolutnie idealny w danej sekundzie, w tym dniu i na ten czas. Jesteście sobie dani i zadani, więc czas wziąć się za odrabianie lekcji i żyć w spełnieniu. On Cię czegoś nauczy, a Ty jego… Miłość zdecydowanie nie jest leniwa, nie lubi się ociągać i odkładać na później. Ona lubi akcję i działanie, dużo słów i pięknych myśli. Miłość lubi być traktowana poważnie i z dużym szacunkiem. Lubi być częścią życia każdego z nas.

Amen.

Margaritka.

O miłość należy walczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *