Ważna wiadomość


Dusza, Felietony DUSZA, Felietony UMYSŁ, Osoby, Umysł / niedziela, Wrzesień 17th, 2017

 

Dopóki nie poznałam tego chłopca miałam tylko jednego idola. Był nim Jezus Chrystus.

Szczerze, nie sądziłam, że kiedykolwiek ktokolwiek mógłby znaleźć się na chociażby podobnej pozycji. Jak można dorównać komuś takiemu? Jezusa, mojego przyjaciela, zawsze najbardziej ceniłam za miłość w sercu, którą obdarowywał każdego w pobliżu. Był i jest chodzącą miłością, która pragnie przytulić Cię do swojego serca.

I kiedy zobaczyłam jak ogromne podobieństwo mają w sobie te dwie „postaci”, Jezus i ten chłopiec, zrozumiałam, że często Pan Bóg wysyła nam na ziemię anioły w ludzkiej postaci. Daje nam wyraźne sygnały, daje nam pięknych ludzi z ważną wiadomością do przekazania. Taką właśnie osobą był Mattie Stepanek, 14nastoletni chłopiec. Piękny, dobry, pełen miłości i współczucia. Dusza anioła w ludzkim ciele.

Postać tego chłopca wywarła ogromny wpływ na moją osobowość i dlatego postanowiłam podzielić się z Wami jego niezwykłą historią i tym co po sobie zostawił.

 

Wiadomość do przekazania

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o Mattim nie mogłam przestać o nim myśleć przez kilka następnych dni. Ku mojemu zaskoczeniu nie myślałam o jego kalectwie, szybkiej śmierci, czy cierpieniu. Myślałam o jego miłości, którą chciał obdarować cały świat. W takim małym ciele, tak dużo dobrego?! NIESAMOWITE co Bóg może nam jeszcze podarować. Nie będę się rozpisywać o jego chorobie, nie będę się nad nim użalać. Chcę przynieść mu chwałę i bić brawo na stojąco, bo zrobił kawał dobrej roboty.

Mattie zmarł 22 czerwca 2004 r. w wieku 14-tu lat w Rockwille, Maryland. Zarówno jego mama, jak i trójka rodzeństwa chorowała na rzadką chorobę genetyczną zaburzającą rytm serca i oddychanie, a tym samym trawienie. Niestety cała trójka braci zmarła we wczesnych latach dzieciństwa. Został sam z mamą. Mimo to jego historia to UOSOBIENIE MIŁOŚCI. Tak często używamy tego słowa. Miłość. On był DOSŁOWNIE chodzącą miłością po tej ziemi.

Mattie był niezwykłym dzieckiem, które głośno i wyraźnie powtarzało: „PRZYSZEDŁEM NA ŚWIAT POZOSTAWIĆ WAM WIADOMOŚĆ.” Już w wieku 3ech lat zaczął tworzyć wiersze, które zapisywała jego równie chora mama. Słowa wręcz krzyczały z jego duszy, by jak najszybciej je spisać. Jego marzeniem było napisanie książek, które otworzą ludzkie serca, które zmienią świat.

Tak bardzo każdego dnia obawiał się, że nic po nim nie zostanie. Tak bardzo chciał zdążyć.

 

Wydał 5 książek – tomików z wierszami, wystąpił w najbardziej popularnych programach amerykańskich, a na jego pogrzebie przemawiał jego przyjaciel – Prezydent USA, Jimmy Carter oraz Oprah Winfrey.

 

Był niesamowitym aniołem, który każdego dnia wstawał wcześnie rano by pisać. Nie przeszkadzała mu w tym cała aparatura, dzięki której oddychał. Wiedział, że nie zostało mu za dużo czasu, a chciał, jak sam o sobie mówił „Zaśpiewać nam piosenkę, którą ma w duszy”. Wiedział, że przyszedł do nas w jednym i konkretnym celu i nie może tego przespać. Tym celem, był POKÓJ I MIŁOŚĆ.

 

Kiedy wybuchła wojna w Iraku w jednym z listów do Jimmiego Cartera napisał:

„Drogi Jimmy, czuję się załamany z powodu wojny. Płakałem całą ubiegłą noc oglądając atak na Irak. Gdybyśmy starali się o pokój, nasza historia wyglądałaby dzisiaj inaczej. Wiem, że wszystkich należy traktować przyjaźnie, ale nie byłoby mądrze z tego powodu popaść w kłopoty. Chciałbym porozmawiać z Osamą Ben Ladenem o zgodnym współistnieniu, ale nie chciałbym znaleźć się z nim w jednej jaskini.”

 

W innym liście natomiast:

„Postanowiłem żyć aż do śmierci. Niech chcę spędzać czasu na umieraniu i oczekiwaniu na koniec.”

 

Tsunami miłości

Z każdej jego wypowiedzi płynie tsunami miłości. W nim nie było chęci zaistnienia, w nim była chęć zmiany świata i pozostawienia po sobie wiadomości. Chciał być usłyszany przez wielu, aby w tych, którzy nie mają już nadziei, narodziła się miłość.

Aby jeszcze bardziej przybliżyć wam niezwykłość tego chłopca poniżej fragment jego wypowiedzi w jednym z wywiadów:

„Jesteśmy dziećmi tego samego Boga. Kogo to obchodzi, jak Go nazywamy? Możemy Go nazywać Bogiem, Buddą, Allachem, Jahwem. Wszystkie te imiona są piękne i niepowtarzalne. Bóg jest wieczny i otrzymuje to, czego pragnie. Kimkolwiek by jednak nie był, nie chce, byśmy ze sobą walczyli w Jego imieniu.”

 

 

Bądźmy czujni. Bądźmy uważni, bo może Pan Bóg zesłał nam anioła z wiadomością do przekazania. Bądźmy dobrzy. Kochajmy się. Przytulajmy i radujmy. Bądźmy miłością. Odchodźmy od zła i nienawiści. Szerzmy dobro na wszystkie sposoby. Wymagajmy od siebie więcej. Rozpocznijmy działanie. Nie bójmy się mówić, nie bójmy się być sobą. Stwórzmy pokój. Bądźmy pokojem. Walczmy o pokój w nas i na świecie. Walczmy o dobro naszych bliskich. Módlmy się wspólnie nie zważając na kolor skóry czy wyznanie. Nie gońmy za rzeczami materialnymi, bo to nie ma ŻADNEGO SENSU. Nie martwmy się o pieniądze, nie myślmy o barierach, a o rozwiązaniach. Działajmy. Działajmy tu i teraz. Bądźmy dobrzy i kochajmy życie choć w 1% tak jak to robił Mattie. Bądźmy wdzięczni za dar istnienia, za każdy promyk słońca. Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie. Bądź uosobieniem piękna. Bądź uosobieniem dobra. Módl się o siłę i wytrwałość. Módl SIĘ O NIEZWYKŁĄ MIŁOŚĆ W SERCU, która pozwoli Ci działać cuda.

Amen?! AMEN!

m.

PS. Dla chętnych jeden z wielu wierszy Mattiego, mój ulubiony:

 

Dla naszego świata

Potrzebujemy się zatrzymać,
Po prostu zatrzymać.
Zatrzymać na chwilę,
Zanim ktokolwiek powie lub zrobi…
Cokolwiek co może zranić kogokolwiek innego.
Musimy być wyciszeni,
Po prostu cisi,
Cicho przez chwilę,
Zanim na zawsze stracimy…
Błogosławieństwo pieśni
dojrzewających w naszych sercach.
Potrzebujemy dostrzec,
zwyczajnie zauważyć.
Widzieć przez chwilę…
Zanim przyszłość usypie się
do popiołu i pyłu pokory.
Zatrzymaj się, bądź cicho, zauważ…
Na tak wiele sposobów… jesteśmy tacy sami.
Nasze różnice są unikalnymi skarbami.
Mamy, jesteśmy mozaiką darów,
Do pielęgnacji, do zaoferowania, do zaakceptowania.
Potrzebujemy być,
Po prostu być.
Być przez chwilę,
Miłymi i łagodnymi,
niewinnymi i ufnymi,
jak dzieci i jagnięta.
Nigdy nie osądzając lub nie mszcząc się,
Jak osądzający czy mściwi.
A teraz, pomódlmy się,
Odmiennie, jednak wspólnie,
Zanim zabraknie Ziemi, Życia,
Szansy na pokój.

2 Replies to “Ważna wiadomość”

  1. Piękny wpis … !
    To co robisz jest bardzo wartościowe,
    przede wszystkim potrzeba do tego odwagi !
    Gratuluję i kibicuję całej Twojej działalności.
    Czekam na Twoją książkę ! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *