Zawsze bądź sobą! | video


Umysł, Video / niedziela, Wrzesień 24th, 2017

Ten kto mnie dobrze zna, wie, że na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo się zmieniłam. Zmiany te tyczą się dosłownie każdej sfery mojego życia i przyznaję, że samej trudno mi się w tym odnaleźć.

Wiem i ufam, że dzieje się dobrze. Wiem, bo czuje to. I mimo, że nie rozumiem wszystkiego, że popełniam błędy i uczę się nowej siebie, jest pare osób, które są ze mną cały czas.


Zapraszam do przeczytania mojej historii sprzed dwóch lat, czyli Mojego Świadectwa 


Mimo, że każdy z nas jest inny, ma inne wartości i cele, to zostaliśmy stworzeni, by żyć w symbiozie, by odnajdywać wspólną drogę komunikacji, by być obok siebie, a nie z dala od siebie. I tak, mi zostały dane pewne osoby, które w pewien sposób uczą się mnie od nowa. Tak jak ja, tak i oni.

 

Jestem nową wersją siebie. Lepszą to pewne, ale czy dla nich nie za bardzo skomplikowaną? Tego nie wiem, ale wiem, że jestem im ogromnie wdzięczna za to, że są i że mnie akceptują.

 

Przy nich nie boje się być sobą. Mogę mówić co myślę, mogę iść się modlić kiedy chcę, mogę milczeć, bo mam na to ochotę. Zmieniły mi się poglądy, charakter, podejście do życia, ale przede wszystkim zmieniły mi się priorytety. To, co kiedyś dawało mi ogrom radości i satysfakcji, teraz jest zbędne i odwrotnie. Czuje się bardziej wolna, czuje się wyzwolona. Czuję się sobą i szukam swojej drogi. 

Jestem wdzięczna moim bliskim za to, że mogę BYĆ SOBĄ i się tego nie wstydzę. Nie chodzi o to, by mnie w 100% zrozumieli, nie chodzi o to, by postępowali tak samo. Sęk w tym, aby z miłości do mnie ze mną trwali i wspierali. Tak jak ja ich. Czy to właśnie nie jest istota prawdziwej miłości i przyjaźni? 

 

I ponownie, szczerze przyznaję, że nie jest to łatwe 🙂 ALE! to uczucie, kiedy czujesz się sobą, kiedy czujesz się jak w domu, przytulnie i bezpiecznie, SWOBODNIE, kiedy czujesz, że po prostu jesteś tam, gdzie powinieneś być i nie ma w tym nutki fałszu, ani udawania, TO WARTO PRZECHODZIĆ WSZELKIE ZMIANY.

Zmiany są potrzebne i zwiastują rozwój. Nie można pozostawać w tym samym miejscu, nie można tkwić. Można działać. Moje zmiany nie zachodzą powoli, ale wiem, że z pomocą miłości moich bliskich i siły modlitwy spokojnie sobie z nimi poradzę. Jestem w dobrych rękach, JESTEM BEZPIECZNA i czuje, że JESTEM SOBĄ 🙂

 

Moja rada i puenta jednocześnie:

 

Nie wstydź się nieudawania.
Nie wstydź się być prawdziwy bez względu na to, w jakim towarzystwie jesteś i kto jest wokół Ciebie.

 

Masz inne poglądy? Super, przedstaw je. Nie walcz, a mów spokojnie, z miłością do drugiego człowieka. Bycie sobą jest piękne, bo Ty jesteś piękny.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku, który nakręciłam dla Was dwa dni temu. Jest nawiązaniem i inspiracją do powyższego tekstu, aby BYĆ SOBĄ i zawsze do siebie wracać 🙂

 

Buziaki, m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *